Co inni uważają o naszej publikacji?

prof. dr hab. N. med. Jerzy Robert Ładny
Konsultant krajowego w dziedzinie medycyny ratunkowej

„Standardy postępowania w ratownictwie medycznym to zbiór algorytmów, które powinno stać się obowiązkowym narzędziem pracy każdego ratownika medycznego. Niejednokrotnie działając w ogromnym stresie, zwłaszcza, gdy na naszych barkach spoczywa odpowiedzialność za życie dziecka, ciężko podjąć słuszną decyzję. Wskazuje na najczęstsze problemy, do których dysponowane są zespoły ratownictwa medycznego: urazy, dolegliwości bólowe, podejrzenie udaru mózgu, standardy w postępowaniu z pacjentem pediatrycznym, ale także z osobą w podeszłym wieku, oraz wiele innych spotykanych w codziennej praktyce przypadków. Obowiązkowa pomoc zarówno dla początkującego, jak i doświadczonego ratownika”

dr n. o zdr. Klaudiusz Nadolny

„Zbiór standardów i zaleceń, które każdy ratownik medyczny znać powinien. Jak to wygląda w praktyce? Wszyscy wiemy, że różnie… Niejednokrotnie schematyczne działania, praca pod presją czasu, w dużym stresie, powoduje, że podejmujemy złe decyzje. Czy możliwość sprawdzenia na miejscu wezwania informacji dotyczących dawkowania leków, standardów postępowania w określonych przypadkach, obowiązujących aktualnie procedur, to coś złego? Absolutnie nie! W Twoich rękach leży zdrowie, a niejednokrotnie i życie pacjenta. Lepiej sprawdzić coś dwa razy, nic podjąć błędną decyzję. W publikacji cenne informacje dot.: podejrzenia udaru mózgu, OZW, POChP, hipotermii, urazów, oparzeń, interpretacji EKG oraz wiele innych zagadnień, z którymi na co dzień musi się zmierzyć każdy ratownik medyczny”

Jakub Nelle
Ratownictwo Medyczne – łączy nas wspólna pasja

„Publikacja Standardy postępowania w ratownictwie medycznym daje nam nowe spojrzenie na przekaz wiedzy z zakresu medycyny ratunkowej. Postępowanie w różnych jednostkach chorobowych według aktualnej wiedzy medycznej przekazywane jest w prosty krótki sposób, za pomocą algorytmów. Podręczna mini ściąga to dobry kierunek, który od dawna propagowany jest w innych zagranicznych systemach ratownictwa medycznego. Ratunkowa ściąga staje się kolejnym członkiem naszego zespołu, który w stanach bezpośredniego zagrożenia życia może w szybki, merytoryczny, przejrzysty sposób wspomóc nasze postępowanie”

Krzysztof Kotliński
PARAMEDIC Polska Ratownictwo

„Nowa propozycja Biblioteki "Na Ratunek" to handbook Standardy postępowania w ratownictwie medycznym. Jest to pierwsza ratownicza "ściągawka" w formie kieszonkowej, którą w sytuacji stresowej możesz mieć przy sobie. Przejrzysty układ książki pozwoli szybko znaleźć informacje, które są Ci w danej chwili potrzebne. Przedstawione tu tematy to skompresowana wiedza oparta o najświeższą, dostępną literaturę światową wszystkich towarzystw naukowych. To nie tylko schematy postępowania w stanach zagrożenia zdrowia i życia, ale także wskazówki dotyczące między innymi badania pacjenta (badanie brzucha, skrócone badanie neurologiczne, badanie urazowe), czy też wiele pomocnych wzorów lub tabel dawkowania leków. Jestem przekonany, że ta publikacja to strzał w dziesiątkę, która będzie Twoim sprzymierzeńcem na dyżurze”